Самостійна чистка лінолеуму

Лінолеум — це універсальне покриття для підлоги для будь-яких приміщень.
Лінолеум поєднує в собі багато позитивних якостей, таких як:

 • Невисока вартість;
 • Якісні матеріали;
 • Простота в догляді;
 • Привабливий зовнішній вигляд.

І це тільки мала частина всіх його переваг.
Але один недолік все-таки є — його, як і всі покриття, необхідно чистити.

Способи очищення лінолеуму

 1. Найпростіший і найдешевший метод — миття мильним розчином. Особливість цього очищення в тому, що мити потрібно дуже швидко, щоб не пошкодити покриття. Потім витерти насухо.
 2. Матеріали з овечої вовни завжди славилися своїми чудодійними властивостями. Якщо протерти лінолеум ганчірочкою з натуральної вовни, застосовуючи при цьому своєрідний «контрастний душ» (змінюючи теплу і холодну воду), ваша підлога заблищить неймовірним блиском.
 3. Дрібний наждачний папір або пемза при акуратному використанні не здатна нашкодити такого матеріалу як лінолеум і дозволить позбутися від важко виводяться плям.
 4. Оскільки це покриття підходить для всіх приміщень, дуже часто забруднюється жирними плямами, які прекрасно видаляються за допомогою миючого засобу з великою кількістю води. Такі плями бажано видаляти відразу, поки не застигли.
 5. Розчин скипидару і воску, в співвідношенні три до одного, додасть підлозі блиску.
 6. Гас, нашатирний спирт, скипидар, лужне мило і сода вважаються агресивними засобами, тому застосовувати їх на лінолеумі не рекомендується.
 7. У малих дозах і з великою кількістю води дозволяється застосовувати дезінфікуючі засоби.
 8. Існують спеціальні засоби для оновлення шару покриття і відновлення воску, який застосовують для особливо зіпсованих ділянок.
 9. Для виведення складних плям високу ефективність дає оліфа. Плями обробляються і залишаються на деякий час. Потім чистою фланелевою ганчіркою натирається підлога до блиску. Оліфа запобігає появі тріщин і додає блиску матеріалу.
 10. Застосування води викликає прилипання бруду до підлоги. У зв’язку з чим при частому вологому прибиранні на лінолеумі можуть утворитися складні плями. Використання сухого чищення із спеціальними засобами захистить ваш лінолеум від всіляких забруднень.

Використовуйте наші рекомендації, і ваша підлога завжди буде виглядати чудово.

Джерело: https://www.diamantpol.com.ua/.